محصولات

مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

لوله های نسوز U-PVCلومیر
پی وی سی ترکیبی است از نفت خام و گاز کلر که طی فرآیند پلیمریزاسیون تولید می شود. PVCمخفف کلمات Polyvinyl chloride))می باشد. این ماده حدود 85 درصد ترکیب اولیه تولید لوله های PVCرا تشکیل می دهد. علاوه براین ماده، مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب افزوده می شودکه عدم وجود آنها ویا تغییر میزان بکار رفته در فرمولاسیون می تواند محصول نهایی ساخته شده را -از نظر کیفیت محصول- به شدت تحت تاثیر قرار دهد.
برای مواد افزودنی لازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1.    پرکننده (Fillers)
2.    روانسازها (Lubricants)
3.    تثبیت کننده های حرارتی(Stabilizers)
4.    تثبیت کننده های رنگی
5.    کمک فرآیندها
6.    مقاوم کننده ها در مقابل ضربه(Impact Modifier)
پلی وینیل کلراید به‌وسیله پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلراید شکل می‌گیرد. تولید تجارتی قسمت اعظم پی وی سی عمدتاً از طریق بسپارش تعلیقی انجام می‌شود و از بسپارش‌های توده‌ای و امولسیونی به میزان کمتر و از بسپارش محلولی به ندرت استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید از بلورینگی ناچیزی برخوردار بوده اما به علت زنجیرهای حجیم بسپار (نتیجه استخلاف بزرگ کلر) از استحکام و سختی برخوردار است. تی جی برای آن بالا و به میزان ۸۱ درجه سانتیگراد است ولی میزان این تی جی آنقدر بالا نیست که فرایند با روشهای گوناگون را دچار مشکل کند.عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آن است استفاده می شود. پلی وینیل کلراید با موارد استفاده نامحدود است. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است.
تکنیک های شکل دادن PVC :
1.    مخلوط کن های پودری
2.    دستگاههای ژلیفیکاسیون
3.    دستگاههای فرم دادن
4.    کلندرها
5.    شکل دادن در فشارکم
6.    قالب گیری

کاربرد لوله های نسوز U-PVCلومیر
کاربرد لوله هایU-PVCدر موارد زیر می باشد :
1.    لوله‌های پلی وینیل کلرایدسخت(PVC-U) - مورد مصرف در آبرسانی –طبقاستانداردISIRI 9117
2.    لوله‌های پلی وینیل کلراید سخت(PVC-U)  - مورد مصرف در تخلیه فاضلاب زیرزمینی بدون فشار- طبقاستانداردISIRI 9118
3.    لوله‌های پلی وینیل کلراید سخت(PVC-U)  - مورد مصرف در تخلیه فاضلاب ساختمان-  طبقاستانداردISIRI 9119
4.    لوله‌های پلی وینیل کلراید سخت(PVC-U) - مورد مصرف در عبور کابل‌های الکتریکی و مخابراتی -  طبقاستانداردISIRI 11105ISIRI

مزایای لوله های نسوز U-PVCلومیر
1.    مقاومت در برابر خوردگی
لوله‌های PVC-Uنارسانای جریان الکتریکی هستند و در برابر واکنش‌های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها، بازها و نمک‌ها که منجر به خوردگی در فلزات می‌شوند، مقاوم هستند. این ویژگی در سطح داخلی و خارجی لوله‌یPVC-U وجود دارد. در نتیجه، استفاده از لوله‌یPVC-Uدر کاربردهایی که در آن خاک مهاجم وجود دارد، بسیار به صرفه است.
2.    مقاومت شیمیایی بالا
PVC-Uدر برابر بسیاری از الکل‌ها، روغن‌ها و مواد نفتی غیرآروماتیک مقاوم است.این ماده همچنین در برابر اکثر خورنده‌ها نظیر اسیدهای غیرآلی، بازها و نمک‌ها مقاوم است. برای کارهای معمول آبرسانی، لوله‌های PVC-U کاملاً در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب مقاوم هستند. مسئله‌ی مقاومت شیمیایی تنها هنگامی مطرح می‌شود که محیط‌های غیرعادی وجود داشته باشد و یا از لوله برای انتقال مواد شیمیایی استفاده شود.
3.    مقاوم در برابر آتش (خاصیت نسوز بودن)
4.    مدول الاستیسیته‌ی بالا
مدول الاستیسیتهPVC-Uیکی از مزایای مهم آن برای کاربردهای دفنی محسوب می‌شود، به خصوص در شرایطی که حرکت یا لرزش خاک محتمل باشد (زمین‌لرزه و ...) بالا بودن این کمیت باعث می‌شود تا پدیده دوپهنی در این لوله‌ها به حداقل برسد. همچنین با توجه به این که ضخامت لوله‌های فاضلابی بر اساس مقدار مدول الاستیسیته‌ی رزین مصرفی در ساخت لوله تعیین می‌گردد، بالا بودن مدول PVC-U باعث کاهش ضخامت لوله و افزایش سطح مقطع عبور جریان می‌شود.
5.    سفتی حلقوی پایدار
PVC نسبت به بسیاری از پلیمرها حساسیت كمتری در برابر سرعت تغییر شكل از خود نشان می دهد و بنابراین عكس‌العمل بهتری در برابر تغییر شكل در بارگذاری عملی از خودشان می‌دهد. به همین دلیل هم سفتی حلقوی لوله‌هایPVC-Uدر مقایسه با دیگر لوله‌های پلاستیکی نظیر پلی‌اتیلن حساسیت كمتری در برابر دما دارد.
6.    استحکام کششی بلند مدت
لوله‌هایPVC-Uبه گونه‌ای فرمولاسیون می‌شوند تا استحکام کششی بلند مدت بالایی داشته باشند. حداقل استحکام مورد نیاز(MRS)که در طراحی لوله‌های تحت فشار به کار می‌رود، برای لوله‌هایPVC-Uدر حدود دو برابر بیشتر از مقادیر متناظر دیگر لوله‌های پلاستیکی نظیر پلی‌اتیلن است. به همین دلیل هم ضخامت لوله‌هایPVC-Uنسبت به سایر لوله‌های پلاستیکی کمتر بوده و با وجود دانسیته‌ی بالاتر در نهایت وزن کمتری نیز دارند، که این مسئله مزیت مهمی محسوب می‌شود.
7.    نسبت استحکام به وزن بالا، وزن سبک
استحکام بالایPVC-Uباعث حداقل شدن ضخامت و سبکی این لوله‌ها می‌گردد. لوله‌های PVC-Uمزیت سبکی چشمگیری دارند که جنبه ایمنی مهمی محسوب می‌شود. امکان حمل و نقل آسان، آسیب‌های کاری را حداقل نموده و نصب و حمل و نقل ارزان‌تر را تسهیل می‌کند. یک فرد می‌تواند به راحتی دو لوله‌ی ۶ متری با قطر ۱۱۰ میلیمتر را حمل کند، ولی همان فردتنهاقادراستدرحدود۱/۵ متر لوله ۱۱۰ آهنی را حمل کند.
8.    اتصالات آب‌بند
یک مزیت مهم برای هر لوله،‌ آب‌بندی اتصالات آن است. لوله‌هایPVC-Uبه دلیل تورفتگی بالا در محل اتصال و سیستم‌های اتصال آب‌بند اورینگی(Push-fit)توانسته است از طریق همین مزیت بسیاری از محصولات سنتی را کنار بزند.

9.    مقاومت در برابر سایش/خراش
لوله‌های PVC-Uمقاومت بسیار بالایی در برابر سایش و خراش از خود نشان می‌دهند. ثابت شده است که لوله‌هایPVC-Uدوام بسیار بالاتری نسبت به لوله‌های فلزی، سیمانی و سفالی در برابر انتقال مواد دوغابی دارند.
10.    استحکام ضربه
تحت شرایط نرمال، لوله‌هایPVC-Uمقاومت نسبتاً بالایی در برابر آسیب‌های ناشی از ضربه در مقایسه با لوله‌های سفالی، سیمانی و بیشتر مواد رایج در ساخت لوله دارند. با وجود کاهش مقاومت ضربه لوله‌هایPVC-Uدر دماهای بسیار پایین، استحکام ضربه‌ی آن همچنان بالاتر از حد نیاز است.از سوی دیگر یکی از مزایای لوله‌هایPVC-Uوابستگی خواص محصول نهایی به فرمولاسیون مورد استفاده در تولید است. به همین دلیل در مورد کاربردهای خاص که در آنها مقاومت در برابر ضربه از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توان با تغییر فرمولاسیون و استفاده از اصلاح‌کننده‌های ضربه، به مقاومت‌های بسیار بالا در برابر ضربه دست یافت.
11.    مقدار زبری پایین
12.    مقاومت در برابر شعله
13.    قیمت مناسب


2- لوله های نسوز U-PVCلومیر با قابلیت خم سرد
یکی از تولیدات و برتری های شرکت مهندسی لومیر، لوله های PVC-U نسوز بوده که در صنعت برق کاربرد فراوان دارد. این نسل از لوله ها با داستن قابلیت ها و مزیت های فراوان، از سایر لوله های تولیدی در کشور ممتاز گشته و انتخاب جدیدی را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است و به عنوان بزرگترین تولیدکننده لوله های نسوز در کشور مطرح گردیده است.
مهم ترین مزیت این نسل لوله ها به عنوان تنها نمونه موجود در کشور قابلیت خم پذیری بدون حرارت می باشد. این لوله ها به صورت سرد و به وسیله فنرهای مخصوص که توسط این شرکت طراحی و تهیه گردیده، در هر زاویه ای که مورد نیاز باشد به راحتی شکل گرفته و مورد استفاده قرار می گیرد. با در نظر گرفتن این مزیت، استفاده از هرگونه اتصالات حذف گردیده  و پروژه بدون استفاده از اتصالات اجرا می گردد.
اجرا در محیط های باز با تلرانس های متفاوت دما هیچگونه تاثیری بر لوله نداشته و ماهیت آن در طی زمان حفظ می گردد. استفاده از این نوع لوله ضایعات حین اجرا را کاهش داده و به این ترتیب سرعت اجرا را بالا خواهد برد.
مزیت دیگر این لوله ها نسوز بودن آنها به طور کامل بوده و در صورت آتش سوزی به هیچ وجه مشتعل نشده، بلکه از انتشار شعله و حرارت تا حد زیادی جلوگیری می کند.

کاربرد لوله های نسوز U-PVCلومیر با قابلیت خم سرد
________________________________________
لوله هاینسوز U-PVC لومیر با قابلیت خم سرد در موارد زیر کاربرد دارند:
1.    عبور کانال های برق و مخابرات
2.    آب رسانی (آب آشامیدنی،آبیاری)
3.    انتقال آب باران
4.    شبکه فاضلاب شهری، صنعتی و خانگی (تحت فشار، بدون فشار)
5.    انتقال مواد شیمیایی (اسیدها، بازها)
6.    انتقال آب زمین های کشاورزی
7.    سیستم نیپل مورد مصرف در آبخوری مکانیزه مرغداریها

Joomla 1.5

درباره لومیر

شرکت لومیر هم اکنون عنوان بزرگترین صادرکننده لوله و اتصالات U-PVCکشور را در اختیار دارد. مدیران ارشد این مجموعه همواره سعی داشته اند به کمک تکنولوژی روز دنیا و البته پرسنل و متخصصین زبده و سخت کوش، بهترین و با کیفیت ترین محصولات قابل رقابت با سایر تولیدکنندگان کشوری با چند دهه سابقه را تولید و به بازار ایران و کشورهای همجوار عرضه نماید. رسالت و خط مشی ما، مشتری مداری، توزیع گسترده به تمام نقاط ایران و کشورهای همجوار و همچنین قابل دسترس بودن برای مشتریانی است که به کیفیت، استحکام و قیمت متناسب اهمیت می دهند.

تماس با ما

تهران، خیابان دکتر علی شریعتی، خیابان ظفر، پلاک 177، طبقه5، واحد 20

تلفن: 22260035-21-98+ و 22260293-21-98+

دورنگار(فکس): 26406470-21-98+

پست الکترونیک: info@Lumiere.ir